Bun venit in Comuna Adamus

Peste 23 de milioane de lei pentru înfiintarea retelei de apa uzata în localitatile Cornesti şi Craiesti, comuna Adamus, judetul Mures”

4 ianuarie 2018

Primăria comunei Adămuș anunță semnarea unui contract de finanțare în valoare de 23.257.603,33 lei pentru investiţia „Înfiinţare reţea de apă uzată în localităţile Corneşti şi Crăieşti, comuna Adămuş, judeţul Mureş”
Finanțarea este asigurată din bugetul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, prin Programul Național de Dezvoltare Locală.

Obiectivul proiectului este îmbunătățirea calității condițiilor de trai și a creșterii gradului de confort a cetățenilor din satele Crăiești și Cornești.

Last modified: 4 ianuarie 2018

Comments are closed.