Bun venit in Comuna Adamus

SEMNAREA CONTRACTULUI DE FINANȚARE CU FONDURI EUROPENE   PENTRU PROIECTUL ”ÎMBUNĂTĂȚIREA INFRASTRUCTURII  RUTIERE ÎN COMUNA ADĂMUȘ JUDEȚUL MUREȘ”, ÎN VALOARE DE   4,5 MILIOANE  LEI

11 octombrie 2017

La data de 31 august 2017, domnul primar Miklos Tibor Laszlo, a semnat la sediul Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale Alba, Contractul de finantare cu fonduri europene pentru   Proiectul ”ÎMBUNĂTĂȚIREA INFRASTRUCTURII RUTIERE ÎN COMUNA ADĂMUȘ JUDEȚUL MUREȘ”, în valoare de 4.516.250 lei echivalentul a maxim 994.988 Euro.

În proiect sunt prevăzute  lucrări de asfaltare pentru 12 străzi din Comuna Adămuș astfel:

• în satul Adămuș străzile: Plugarilor, Salcâmilor, Viilor, Flăcării, Florilor,
  • în satul Dîmbău străzile: Mică, Herepea,
  • în satul Cornești  străzile: Gării, Nucilor, Păcii
  • în satul Crăiești străzile Mică, Berc

Demararea efectivă a lucrărilor se va face conform calendarului de implementare al proiectului, stabilit și aprobat odată cu semnarea contractului de finanțare.

Last modified: 11 octombrie 2017

Comments are closed.